• 13.07.23, 13:35

Kas on tõesti tõsi, et kõhutuult on ohtlik süüdata?

Mul on sõber, kes väidab, et ta on pistnud oma kõhutuule põlema. Kas see on üldse võimalik ning kas see võib olla ohtlik?
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Kõhutuul on tõepoolest tule­ohtlik. Nimelt toodavad soolebakterid hulganisti tuleohtlikke gaase, peamiselt vesinikku ja metaani. Mida halvema lõhnaga kõhugaas on, seda suurem on ka selle potentsiaalne tuleoht, sest niisugune kõhutuul sisaldab rohkesti divesiniksulfiidi, millel on ebameeldiv hais ja mis on iseäranis tuleohtlik.

Seotud lood

Lood
  • 26.06.23, 07:50
Palavam kliima tähendab kehvemat õhku
Iga päev paiskub inimtegevuse tagajärjel õhku tonnide kaupa süsihappe­gaasi. See vallandab ahelreaktsiooni, mis saastab atmosfääri ning tapab igal aastal seitse miljonit inimest. Peagi aitavad meil õhku puhastada mobiilsed filtrid ja sudu neelav asfalt.
Lood
  • 27.01.24, 06:38
Kas on tõesti tõsi, et kosmoses on raske tuld kustutada?
Lood
  • 01.03.19, 13:20
Kuhu on kõige õigem vingugaasiandurit paigutada?
Vanas ahjus praksusid mõnda aega tagasi kuivad halud ja nüüd levib talveõhtuses toas hubane soojus. Mõnus! Äkki tunned, kuidas olemine uimaseks muutub ja justkui iiveldus peale kipub. Kas tõesti on külmetus küüned turja löönud? See võib siiski olla midagi palju hullemat: inimese meeltele täiesti tajumatu tapja – vingugaas.
Lood
  • 01.04.20, 13:27
DNA andis ürgsele tüdrukule näo
Üksainus väike sõrmelüli aitas teadlastel luua ammu väljasurnud inimliigi esindaja portree. Tänu sellele teame, milline võis välja näha kümneid tuhandeid aastaid tagasi elanud tüdruk, kes oli liigilt denislane ehk Denissi inimene.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele