Kuigi heeliumiga täidetud keskmist mõõtu peoõhupall on nöörist lahti laskmise järel üsna nobe õhku tõusma ja kiiresti (nutuvõruse) omaniku haardeulatusest väljuma, on selle tõstevõime inimese massi seisukohalt väga väike. Üks liiter heeliumi kaalub tavarõhu juures umbes 0,18 grammi, kuid õhuliiter keskmiselt 1,29 grammi.
Selleks, et 70 kilogrammi kaaluv inimene saaks heeliumi abil õhku tõstetud, on tal järelikult vaja ümmarguselt 70 000 liitrit heeliumi. See tähendab ligikaudu kuut tuhandet keskmise läbimõõdu ja mahutavusega peoõhupalli ning neist piisab üksnes selleks, et inimene endal jalad maast lahti saaks, ei enamaks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Olen lugenud, et ülerõhuõhupallid püsivad kõrgel atmosfääris ühel ja samal kõrgusel nii öösel kui ka päeval. Kuidas need seda suudavad?
Olen mitmest kohast lugenud, et Maal napib heeliumi. Ometi on see keemiline element universumis üks levinumaid, nii et see ei saa ju otsa lõppeda?
1903. aastal täitsid kaks jalgrattatöökoja omanikku, vennad Wrightid, oma lennuki esimese lennuga inimkonna ühe suurima unistuse. Nende lennuk Flyer oli epohhi loov, kuid mitte esimene. Juba 13 aastat varem oli üks Prantsuse leiutaja õhku tõusnud oma aurulennukiga Éole. Kahjuks oli too lennuk juhitamatu.
Kui katalaan Maria Branyas mullu augustis 117 aasta ja 168 päeva vanusena suri, oli ta ametlikult maailma vanim elav inimene. Selleks et mõista, kuidas Maria nii palju sünnipäevi tähistada suutis, viis Hispaania Josep Carrerase leukeemiauuringute instituudi teadlaste juhitud meeskond läbi põhjaliku uuringu. Luubi alla võeti naise geenid, valgud, mikrobioom ja ainevahetus.