Uus superaku ühendab kahe akutehnoloogia parimad omadused ja seda saab väidetavasti kasutada nii elektriautodes, sülearvutites kui ka nutitelefonides.
Pole juhus, et maailma suuruselt teine elektriautode akutootja BYD on märkimisväärselt investeerinud naatriumioonakude arendamisse. Seda akutüüpi nähakse tõsise konkurendina praegu enamikus elektriautodes, mobiiltelefonides ja sülearvutites kasutatavatele liitiumioonakudele. Naatriumioonakud on odavamad, keskkonnasõbralikumad ja turvalisemad. Küll aga on nende energiatihedus väiksem ja laadimine võtab märksa kauem aega. Korea teaduse ja tehnoloogia instituudi (KAIST) teadlased on oma uudses naatriumipõhises elektriautoakus nendest probleemidest jagu saanud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Uudsel nanotehnoloogial põhinevatel liitiumioonakudel on tavaliste akudega võrreldes viiekordne mahtuvus ning need võimaldavad tunduvalt vähendada arvuti, nutitelefoni ja elektriauto laadimisaega.
Uut tüüpi liitium-väävelaku maagiline koostisosa on näputäis suhkrut. Aku, mille väljatöötamine on kestnud 60 aastat, on kergem ja võimsam kui senised akud ning see kolmekordistaks elektriautode sõiduulatust.
Tänu tehnikale, mis taaskasutab „surnud“ liitiumi, saavad elektriautode omanikud tulevikus kasutada akusid, mis kestavad kolmandiku võrra kauem.
Üksainus väike sõrmelüli aitas teadlastel luua ammu väljasurnud inimliigi esindaja portree. Tänu sellele teame, milline võis välja näha kümneid tuhandeid aastaid tagasi elanud tüdruk, kes oli liigilt denislane ehk Denissi inimene.