• 14.03.25, 05:28

Näljane püüton pistis suurema mao pintslisse

Teadlased on täheldanud kahte püütonit käitumas viisil, mida varem pole kunagi nähtud. Kahetunnise katsumuse elas üle ainult üks madudest.
© Adnan Azad
  • © Adnan Azad
Ühes Bangladeshi metslooma­farmis olid teadlased tunnistajaks millelegi enneolematule. Kaks suurt püütonit, kel oli piisa­valt võimalusi rahuldada oma nälga tavalise saagiga, käitusid ootamatult. Piirkonnas, kust kõnealused maod avastati, elavad nende kuni 10 meetri pikkuste roomajate tava­pärased saakloomad, nagu närilised, linnud ja sisalikud. Üks madu oli aga valinud endale üsna ebatavalise eine.

Seotud lood

Lood
  • 11.08.24, 06:47
Fotolugu: loomariigi hiiud löövad lahinguid
Suured loomad väldivad üldiselt looduses teiste suurte liikide esindajaid. Mõnikord sunnib siiski nälg, raev või kangelaslikkus nad võitlusse.
Lood
  • 24.03.24, 06:19
Imetajad ja dinosaurused vahetasid rolle
Hiinast avastatud hämmastav kivistis seab kahtluse alla meie arusaama dinosauruste ja imetajate rollide jagunemisest kriidiajastul.
Lood
  • 22.11.22, 12:08
Fotosari aia- ja metsalindude koletislikest kommetest
Sulispallid võivad külmal ajal akna taga linnumajas küll armsad välja näha, ent nunnu fassaadi taga peidavad end mõnikord õige koletislikud kombed. Tutvustame sulle aialindude tumedamat poolt.
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele