• 09.05.24, 12:07

Eksoplaneedil WASP-43b puhub tuul kiirusega 9000 km/h

© NASA, ESA, CSA, Ralf Crawford (STScI)
  • © NASA, ESA, CSA, Ralf Crawford (STScI)
Astronoomid kaardistasid ühe gaasihiiglase ilmastiku. Analüüs näitab, et meie Päikesesüsteemi Jupiterile sarnaneval planeedil on hiiglaslikud temperatuurierinevused, paks pilvkate ja äärmuslikult tugev tuul.
1996. aasta 10. aprillil mõõdeti Maal ajaloo suurim tuulekiirus. Tol päeval puhus tuul Austraalia looderannikul asuval Barrow Islandi saarel kiirusega 407 km/h.

Seotud lood

Lood
  • 01.06.18, 14:20
Sajab sularauda või puhub ülehelikiirusega tuul: järgneb ilmateade kosmonautidele
Viimastel aastatel on astronoomide teleskoopi­de vaatevälja ilmunud hulk uusi planeete. Kuna need on miljardite kilomeetrite kaugusel, pole teadlased neist seniajani eriti palju teadnud. Nüüd lubavad uued tundlikud teleskoobid heita pilku neisse maailmadesse, kus rauavihm, rubiinipilved ja klaasitormid on täiesti tavalised nähtused.
Lood
  • 01.04.18, 10:01
Jupiteri tegelik pale: ei planeedi sisemus ega välimus vasta senistele ettekujutustele
Suur lagunev tuum ja kaootilised orkaanid poolustel. Juba poolteist aastat on NASA automaatjaam Juno uurinud hiiglaslikku Jupiteri lähemalt. Selgub, et nii planeedi sisemus kui ka välimus ei vasta teadlaste senistele ettekujutustele.
Lood
  • 01.04.18, 13:49
Müstiline planeet neelab valguse
Tähelepanuväärselt gaasi­planeedilt, mida astronoomid taevas märkasid, ei pääse minema peaaegu üldse valgust.
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele