• 08.04.25, 11:54

Kevad annab uut hoogu aialinnupäevikule

© Peeter Kümmel / Sakala
  • © Peeter Kümmel / Sakala
Eesti Ornitoloogiaühing kutsub huvilisi juba kaheteistkümnendat hooaega tähelepanu pöörama aedades tegutsevatele ja pesitsevatele lindudele ning märtsist oktoobrini vaatlusi kirja panema suvisesse aialinnupäevikusse. Suvist aialinnupäevikut saab pidada igaüks, kel on maal või linnas aed või õueala. Osaleda saavad ka kortermajade elanikud, sest paljude suurte majade fassaadid kujutavad endast omamoodi linnuhotelle, kus pesitsevad nii koduvarblased, piiritajad kui ka teised linnud. Vaatlustulemused aitavad hinnata meie kodude ümbruses pesitsevate linnuliikide käekäiku, mis omakorda võimaldab hinnata elukeskkonna üldist seisundit.
Lehel eoy.ee/aed saab luua isikliku päeviku ning sinna märkida kõik aias kohatud ja pesitsevad linnud. Päevikusse on oodatud ka tähelepanekud muu aialooduse kohta: nähtud putukad, kahepaiksed, roomajad ja imetajad, samuti looduslike ja aiataimede õitsema hakkamine. Päeviku täitmine kestab 1. märtsist kuni 1. oktoobrini.

Seotud lood

Lood
  • 30.01.23, 13:44
2023. aasta loomaks valiti saladuslik näriline
Lood
  • 17.09.23, 06:02
Ekstreemne kevad mõjutas konnavaatlusi
Lood
  • 14.04.24, 07:28
Teadlased ärgitavad teatama hukkunud lindudest
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele