• 26.06.23, 07:50

Palavam kliima tähendab kehvemat õhku

Iga päev paiskub inimtegevuse tagajärjel õhku tonnide kaupa süsihappe­gaasi. See vallandab ahelreaktsiooni, mis saastab atmosfääri ning tapab igal aastal seitse miljonit inimest. Peagi aitavad meil õhku puhastada mobiilsed filtrid ja sudu neelav asfalt.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Tuhandete aastatega on inimkond vallutanud kogu planeedi ja jõudnud kõikjale. Nüüd oleme sõna otseses mõttes lämbumas omaenese edusse. Maa atmosfäär on muutunud niivõrd mürgiseks, et halva õhu­kvaliteedi tõttu sureb aastas seitse miljonit inimest.

Seotud lood

Lood
  • 01.11.19, 14:08
Viimane peatus enne maailmalõppu: 200 miljonit inimest peavad kliima eest põgenema
200 miljonit inimest on sunnitud äärmuslike ilmastikunähtuste ja põua eest pagema. See on tulevik, mille poole oleme teel. Kriisi saab veel vältida, kui kasvatame oma toidu majakatustel, paneme hamburgeri vahele taimset liha ning sõidame autodega, mis liiguvad rohelise energia jõul.
Lood
  • 01.02.20, 14:30
Totaalne rünnak süsinikdioksiidi vastu
Ülemaailmset soojenemist saab pidurdada ainult siis, kui kuulutame sõja süsihappegaasile. Seepärast kuuluvad kliimaarmee relvastusse rohelised liivarannad, süsinikdioksiidi imavad vedelikud ja hiidtolmuimejad.
Lood
  • 02.06.24, 06:14
Kahe silma vahele jäänud kliimapätt metaan saab sakutada
Maa kliima soojenemine on kontrolli alt väljunud. Et saavutada kliima­eesmärke, ei suuda me süsinik­dioksiidi heidet piisavalt kiiresti kahandada. Seetõttu uurivad teadlased uusi lähenemis­viise. Nad püüavad saada lisaaega, eemaldades atmosfäärist veel ohtlikuma kasvu­hoonegaasi.
Lood
  • 01.04.20, 13:27
DNA andis ürgsele tüdrukule näo
Üksainus väike sõrmelüli aitas teadlastel luua ammu väljasurnud inimliigi esindaja portree. Tänu sellele teame, milline võis välja näha kümneid tuhandeid aastaid tagasi elanud tüdruk, kes oli liigilt denislane ehk Denissi inimene.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele