• 04.03.24, 14:33

Tosin inimest nälgisid paastu-uuringu käigus terve nädala

Paljud inimesed üle maailma paastuvad regulaarselt ehk veedavad pikki perioode söömata. Mõned teevad seda usulistel põhjustel, teised tahavad lihtsalt kaalus alla võtta. Teadusajakirjas Nature Metabolism avaldati märtsi alguses uuring, milles paastumise mõju inimorganismile täpsemalt lahti seletatakse.  
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Uuringusse kaasati 12 tervet vabatahtlikku, kes paastusid nädal aega järjest. Selle aja jooksul võisid nad ainult vett juua, ei midagi muud. Neid uuriti väga põhjalikult. Teadlased jälgisid paastunädala jooksul pidevalt, kas ja kuidas 3000 erineva veres sisalduva valgu hulk nende organismis muutus.

Seotud lood

Lood
  • 02.10.23, 06:07
Rasvad ja suhkrud programmeerivad aju ümber
Teadlased on välja selgitanud, kuidas mõni toiduaine muudab aju närvivõrgustiku struktuuri nii, et tekib suurem tahtmine ka hiljem sama toitu süüa.
Lood
  • 20.07.23, 07:30
Kolm lihtsat soovitust tagavad hea ja reipa hommiku
Teadlased järeldavad uurimuse põhjal, et sa saad ise reguleerida seda, kui ärksa ja hästi välja puhanuna sa end hommikul tunned, kui järgid kolme lihtsat nõuannet.
Lood
  • 16.02.24, 06:05
Verre tungivad bakterid teevad paksuks
Teadlased uurisid põhjalikult soolebaktereid ja avastasid erilise mehhanismi, mis pidurdab rasvkoe kasutamist ehk rahvakeeli rasvapõletust ning suurendab samas 2. tüüpi diabeedi riski.
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele