Kompuutertomograafia on tähtis töömeetod kogu maailma tervishoiutöötajatele. Tänu sellele skannimisviisile on võimalik näidata muutusi keha kudedes, see võib aidata avastada ajukasvajaid ning liigeste ja pehmete kudede vigastusi.
Kuidas võiks laps teadmisi omandada kõige paremini? See küsimus on eksperte vaevanud aastaid, kuid nüüd on teadlased sadat miljardit närvirakku uurinud ning kaardistanud õppimise teekonna ajus. Avastus näitab, et võib-olla oleme oma laste õpetamisele lähenenud sootuks vale nurga alt.
Murrangulise projekti käigus on sajad teadlased uurinud aju suuri, seni veel põhjalikult tundmata osi ning ilmsiks on tulnud nii mõnigi üllatav tõsiasi. Need uued teadmised võivad peagi kergemaks teha miljonite inimeste elu.
Katserottide ajju sisestatud tuhandete elektroodide abil on võimalik närvisignaale tõlkida ja rottide mõtteid lugeda. Inimeste puhul võib see meetod aidata ravida tõsiseid neuroloogilisi haigusi.
Üksainus väike sõrmelüli aitas teadlastel luua ammu väljasurnud inimliigi esindaja portree. Tänu sellele teame, milline võis välja näha kümneid tuhandeid aastaid tagasi elanud tüdruk, kes oli liigilt denislane ehk Denissi inimene.