• 13.04.25, 17:01

Tüvirakud ravivad 1. tüüpi diabeediga naist

Paistab, et teadlastel on tänu erakordsele ravimeetodile õnnestunud panna 1. tüüpi diabeeti põdeva 25aastase naise organism ise insuliini sünteesima.
© Sebastian Kaulitzki / Shutterstock
  • © Sebastian Kaulitzki / Shutterstock
Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) andmeil elab maailmas üle 400 miljoni inimese, kes põevad diabeeti, ning see arv üha suureneb.

Seotud lood

Lood
  • 01.01.20, 11:15
Viirus aitab suhkurtõbe ravida
Diabeeti põdevate inimeste arv on viimase 35 aastaga neljakordistunud ja igal aastal põhjustab see kolme miljoni inimese surma. Uus meetod võib aga aidata 1. tüüpi diabeedi välja juurida: selleks tuleb patsiendid nakatada geneetiliselt muundatud viirusega.
Lood
  • 16.11.23, 05:48
8 minuti lugu: lubage esitleda, need on tüvirakud
Tüvirakk võib areneda ükskõik missugust tüüpi keharakuks. See teeb tüvirakust fantastilise tööriista meditsiiniteadlastele, kes saavad neid rakke kasutada kaotatud meelte taastamiseks ning igasuguste haiguste raviks artriidist kuni diabeedi ja vähini.
Lood
  • 16.08.23, 14:29
Kuidas toimib insuliin?
Diabeetikutel on raskusi suhkru lagundamisega. Selles mängib suurt rolli hormoon insuliin, aga kuidas see toimib?
Lood
  • 20.03.25, 18:54
Teadlased uurisid maailma vanima naise tugeva tervise tagamaid
Kui katalaan Maria Branyas mullu augustis 117 aasta ja 168 päeva vanusena suri, oli ta ametlikult maailma vanim elav inimene. Selleks et mõista, kuidas Maria nii palju sünnipäevi tähistada suutis, viis Hispaania Josep Carrerase leukeemiauuringute instituudi teadlaste juhitud meeskond läbi põhjaliku uuringu. Luubi alla võeti naise geenid, valgud, mikrobioom ja ainevahetus.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele