• 18.04.25, 16:49

Haruldane röövlind püüti esimest korda pildile

Suur-raudkull on röövlind, kes kuulub haugaslaste (Accipitridae) sugukonda.
© WWF-Pacific / Tom Vierus
  • © WWF-Pacific / Tom Vierus
Alates 1969. aastast on suur-raudkull (Accipiter princeps) olnud täiesti kadunud – seda vähemasti teadlaste kaamerate ja helisalvestite eest neis Paapua Uus-Guinea piirkonnis, kus too röövlind elab. Ka kohalikud ütlevad, et on seda lindu harva kohanud. Pärast rohkem kui poole sajandi pikkust varjulolekut püüti tabamatu lind nüüd lõpuks pildile.

Seotud lood

Lood
  • 11.08.24, 06:47
Fotolugu: loomariigi hiiud löövad lahinguid
Suured loomad väldivad üldiselt looduses teiste suurte liikide esindajaid. Mõnikord sunnib siiski nälg, raev või kangelaslikkus nad võitlusse.
Lood
  • 18.11.24, 17:59
Esmakordselt kuulutati välja surnuks Mandri-Euroopas elanud linnuliik
Suurbritannia kuningliku linnukaitseorganisatsiooni RSPB, BirdLife Internationali, Hollandis asuva loodusliku mitmekesisuse keskuse Naturalis Biodiversity Centre ja Suurbritanna loodusjaloo muusemi teadlased teatasid täna, 18. novembril, et on jõudnud järeldusele, et helekoovitaja (Numenius tenuirostris) on välja surnud.
Lood
  • 30.01.23, 13:44
2023. aasta loomaks valiti saladuslik näriline
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele