• 08.03.25, 05:59

Kes oli ajaloo esimene sarimõrvar?

Rooma tuntud mürgikeetja Lucusta katsetas mitmesuguseid tapvaid segusid orjade peal, enne kui kihvti oma ohvritele serveeris.
© Leemage / Corbis / Getty Images
  • © Leemage / Corbis / Getty Images
Ajaloo esimeseks dokumenteeritud sarimõrvariks võib lugeda Roomas elanud naissoost mürgi­segaja Lucusta, kes 1. sajandil pKr tegi mürgi valmis­tamisest ja müügist oma elatusallika.

Seotud lood

Lood
  • 14.07.24, 06:25
6000aastased luud viitavad õudsetele rituaalidele
Luud olid murtud, kriimustatud ja mõranenud. Selle põhjust arheoloogid päris täpselt veel ei tea, aga aimavad.
Lood
  • 30.12.24, 05:27
Loomariigis annab mürk elu
Meriherilane torkab läbi ohvri vererakud ja musta mamba mürk põhjustab saaklooma südame seiskumise. Mürk on siiski palju enamat kui üksnes tapavahend. Teadlased on DNA-analüüside ja keemiliste katsetega selgitanud välja mürgi päritolu. Muu hulgas teame nüüd, et tapmiseks tekkinud mürgi­näärmed on Maa elurikkust tegelikult hoopis suurendanud.
Lood
  • 04.12.24, 17:31
Barbarid võisid roomlastega sõdides olla ise narkojoobes
Värske teadustöö kohaselt võisid barbaritest sõdalased Rooma impeeriumi leegionäridega lahinguväljal vastastikku minemise eel tõmmata ninna uimasteid, kasutades selleks pisikesi lusikaid. Neid on leitud kinnitatuna sõjameeste vöödele ja nendega võidi manustada erinevaid aineid oopiumist kuni psühhedeelse mõjuga seenteni.  
Lood
  • 01.04.20, 13:27
DNA andis ürgsele tüdrukule näo
Üksainus väike sõrmelüli aitas teadlastel luua ammu väljasurnud inimliigi esindaja portree. Tänu sellele teame, milline võis välja näha kümneid tuhandeid aastaid tagasi elanud tüdruk, kes oli liigilt denislane ehk Denissi inimene.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele