• 27.01.24, 06:38

Kas on tõesti tõsi, et kosmoses on raske tuld kustutada?

© Shutterstock
  • © Shutterstock
Kosmosejaamas tekkiv tulekahju võib areneda kiiresti katastroofiks ja seepärast proovivad kosmoseorganisatsioonid süttivate materjalide hulka pardal minimeerida.
Kosmosejaamas põlevad kõik asjad madalamal temperatuu­ril ja väiksema hapnikusisalduse juures. Tuli levib aeglasemalt, ent seda on ka raskem kustutada, kuna selleks tuleb põlevad materjalid täielikult tulekustutus­gaasidega ümbritseda. Tule kustutamiseks kasutatavad gaasid peavad seepärast olema kosmosejaamas kontsentreeritu­mad.

Seotud lood

Lood
  • 01.08.22, 14:07
Kosmos peab saama kiirabi
Siiani on kõik kosmoses käinud turistid turvaliselt oma reisidelt koju jõudnud. Mida tihedamaks muutub liiklus, seda suurem on tõenäosus, et ühel päeval satub mõni laev tõsistesse raskustesse ning selle reisijad ja meeskond jäävad saatuse hooleks. Niisugune ohtlik olukord tuleb lahendada kosmilisel pääste­teenistusel, ent praegu seda veel olemas ei ole. 
Lood
  • 05.03.25, 05:56
Kas kosmoses toimuv plahvatus tekitab lööklaineid?
Cassiopeia A on jäänus üle 300 aasta tagasi plahvatanud supernoovast. Kuumad gaasid paiskuvad endistviisi laiali kiirusega 4000 kilomeetrit sekundis.
Lood
  • 20.03.24, 06:30
Kas Maa atmosfäär võib süttida?
Vaatasin hiljuti Christopher Nolani filmi „Oppen­heimer“. Suurepärane film. Seal arutlevad teadlased ja sõjaväelased paaris stseenis võimaluse üle, kas loodav aatomipomm võiks süüdata Maa atmosfääri. Teadagi, mis siis juhtuks. Peaaegu kõik elav häviks!
Lood
  • 01.04.20, 13:27
DNA andis ürgsele tüdrukule näo
Üksainus väike sõrmelüli aitas teadlastel luua ammu väljasurnud inimliigi esindaja portree. Tänu sellele teame, milline võis välja näha kümneid tuhandeid aastaid tagasi elanud tüdruk, kes oli liigilt denislane ehk Denissi inimene.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele