• 12.09.23, 06:13

Hirmutunne aitab meil ellu jääda: paanika pärineb kaugest evolutsioonilisest minevikust

Su süda peksab ja sa tunned, kuidas hirm levib üle kogu keha. Võib-olla tunned isegi surmahirmu. Paljud inimesed kogevad paanikat ja praegu on see reaktsioon ebamugav minevikujäänuk. Ammustel aegadel võis paanikast siiski palju kasu olla.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
2020. aasta kevadel, kui maailm COVID-19 tõttu lukku läks, kiirustasid inimesed super­marketitesse ning ostsid riiulid toidust ja tualettpaberist tühjaks.

Seotud lood

Lood
  • 01.01.21, 14:39
Painava ärevuse vastu võib valmida vaktsiin
Üha suurem hulk inimesi saab ärevushäire diagnoosi. See häda tabab mingil kujul millalgi elu jooksul iga kolmandat-neljandat inimest. Nüüdseks on välja selgitatud, miks aju läheb häireseisundisse, ning tuvastatud on ka kaks geeni, milles toimuvad muutused, näiteks kui lapsed elavad läbi traumaatilisi kogemusi. Appi tõttavad geeni­ravi ja vaktsineerimine.
Lood
  • 29.01.23, 14:52
Miks me kardame pimedust?
Enamik lapsi pelgab pimedust, aga see võib ärevust või ebakindlust tekitada ka täiskasvanutel. Kust pärineb pimedusehirm?
Lood
  • 03.02.24, 06:42
Õudne unenägu võib anda märku ajuhaigusest
Ebameeldivad unenäod, ükskõik kas sisult tüütud või suisa õudukad, võivad esile kutsuda ärevust ja põhjustada tõsiseid unehäireid. Halba unenägu võib aga kasutada ka äratuskellana, mis hoiatab tulevikus avalduda võivate aju­vaevuste eest.
Lood
  • 03.03.25, 05:34
5 müüti raseduse kohta
Ka meestel võib esineda nn emadusdementsus ja lastel on oma nõudmised juba ema kõhus. Uus uurimus keskendus ajale, mil kahest rakust tekib inimene.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele