• 05.11.23, 05:17

Külma sõja aegsetelt satelliidifotodelt leiti sadu Rooma-aegseid välikindlusi

© Shutterstock
  • © Shutterstock
1960ndatel ja 1970ndatel aastatel pildistatud, algselt salastatud ja nüüd avalikustatud satelliidifotodelt tuvastati peaaegu 400 seni tundmatu Rooma-aegse välikindluse jäljed. Kõnealused kindlustised asuvad tänapäevase Iraagi ja praeguse Süüria alal.

Üks esimesi omalaadseid

Seotud lood

Lood
  • 26.01.24, 15:04
Šotimaal restaureeriti üliharuldane Rooma leegionäri käeturvis
Turvis on pärit teisest sajandist pKr. Kui tavaliselt olid need tehtud rauast, siis see on valmistatud messingist ehk vase ja tsingi sulamist - niisuguseid käeturviseid on kogu Rooma impeeriumi aladelt teada ainult kolm. 
Lood
  • 07.01.25, 15:59
Rooma impeeriumi õhusaaste võis langetada ammuste eurooplaste IQ-d
Rooma impeeriumi mõju omas ajas elanud inimestele oli sõna otseses mõttes atmosfääriline. Impeeriumi kuldajal muutus õhusaaste nii tõsiseks, et teadlased kahtlustavad, et see põhjustas ulatuslikku neuroloogilist kahju suurele osale Euroopa elanikest.
Lood
  • 20.05.24, 17:23
Müstilise Assüüria piltkirja tähendus muugiti lõpuks lahti
Iidne piltkiri, mis on viimase sajandi vältel ajaloolasi kukalt kratsima sundinud, suudeti nüüd lõpuks ära tõlkida. See seob ühe Assüüria impeeriumi vägevama valitseja tähtkujudega taevalaotuses.
Lood
  • 20.03.25, 18:54
Teadlased uurisid maailma vanima naise tugeva tervise tagamaid
Kui katalaan Maria Branyas mullu augustis 117 aasta ja 168 päeva vanusena suri, oli ta ametlikult maailma vanim elav inimene. Selleks et mõista, kuidas Maria nii palju sünnipäevi tähistada suutis, viis Hispaania Josep Carrerase leukeemiauuringute instituudi teadlaste juhitud meeskond läbi põhjaliku uuringu. Luubi alla võeti naise geenid, valgud, mikrobioom ja ainevahetus.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele