• 17.04.25, 17:02

Miks on iseennast raske kõdistada?

© Shutterstock
  • © Shutterstock
Kõditunne võib tekkida kahel viisil: kas väga kerge, näiteks sulega tehtud puudutuse tulemusel, või tugevama ja korduva surve või kontakti järel keha kõige kõdikartlikumates piir­kondades. Viimane kutsub sageli esile naeru.
Kui sa aga puudutad ise oma kõdi­tundlikke kohti, siis ei teki sul sama­sugust naerureaktsiooni. Üldiselt ei saa ennast ise kõdistada. Põhjus paistab seisnevat eeskätt selles, et naerma hakatakse kõdistamise peale siis, kui selle tegevusega kaasneb teatud üllatus­hetk.

Seotud lood

Lood
  • 01.10.17, 19:07
Teadlased leidsid uue varjatud meele
Viis klassikalist meelt ei hõlma kaugeltki kõiki keha tajutavaid aistin­guid. Mõne meele abil hoiad end tasakaalus, teised jälgivad, ega su kehal ei rooma parasiite. Nüüd lisavad teadlased meelte ni­mekirja täiesti uue alateadliku meele – magnetmeele.
Lood
  • 16.08.23, 14:12
Võim muudab me aju ja isiksust
Võim on kõiki ühiskonna osi ja kihte läbiv mõtteline konstruktsioon. Piisab ainult õige vähesest võimust, et inimese isiksus juba märkimisväärselt muutuks.
Lood
  • 17.10.24, 17:14
Elustiiliotsused mõjutavad aju arvatust märksa kauem
Soome teadlaste värske uuring näitab, et elustiiliga seotud otsused, olgu need positiivsed nagu metsas jooksmine, või negatiivsed nagu vaid kahe tunni pikkune ööuni, mõjutavad aju lausa kuni kahe nädala vältel.
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele