• 01.08.20, 15:21

Skisofreeniku ajus on vähem sünapse

© Shutterstock
  • © Shutterstock
Nüüd on lõpuks dokumenteeritud, et skisofreenia on seotud närvirakkudevaheliste ühenduste ehk sünapside eba­normaalselt väikese hulgaga mõnes ajuosas. Selle avastuse tegid Inglismaa Londoni meditsiini­teaduste instituudi teadlased.
Nad skannisid 18 skisofreeniapatsiendi ja 18 terve inimese aju. Enne seda süstiti mõlemale uuringurühmale kontrastainet, mis seondub aju sünapsides leiduva valguga SV2A. Seejärel näitas skannimine sünapside tihedust ajukoes.

Seotud lood

Lood
  • 28.11.23, 16:51
Eksperimentaalne tüvirakuravi näitas sandistava haiguse vastu häid tulemusi
Polüskleroos ehk hulgiskleroos ehk Sclerosis multiplex on närvisüsteemi haigus, millele praegu täielikult terveks tegevat ravi ei ole. Tüvirakkudest on selle vastu juba kaua päästjat otsitud, ja uus inimeste peal läbi viidud katse annab lootust, et teadlased on õigel teel. 
Lood
  • 27.07.23, 07:26
Pettus ajas Alzheimeri tõve uurijad ummikusse
Mõjutatud ja eksitavad uurimistulemused on visanud Alzheimeri tõve uurijatele kaika kodarasse. Võltsitud tõendid nimetasid haiguse tekitajaks ühe valgu, nüüd aga tuleb välja, et seda pole põhjust süüdistada.
Lood
  • 01.09.19, 15:54
Elektromagnetism leevendab depressiooni
Pane elektromagnetiline kiiver pähe ja su vaade elule värvub kohe rõõmsamaks. Uudne ravivorm annab uue elu allasurutud ajurakkudele ning nii võivad abi saada miljonid depressiooni all kannatajaid.
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele