Pärast aastakümneid kestnud otsinguid aju avarustes on teadlastel lõpuks selge arusaam, kust fantaasia pärit on, ning sellestki, kuidas me ise võiksime ennast loovamaks muuta.

- © Shutterstock & Lotte Fredslund
Arvutimäng käib sulle närvidele. Järgmisele tasemele viiv uks on suletud koodiga, milles pead kombineerima viis värvust. Värvusi on valikus liiga palju ning sellel tasemel liikudes pole sa saanud väikseimatki vihjet, millised neist valida tuleks. Niisiis viskud sa ärritunult voodile, samal ajal kui mängu kõlaritest kostab justkui mõnitusena ikka veel menüümuusika.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Võim on kõiki ühiskonna osi ja kihte läbiv mõtteline konstruktsioon. Piisab ainult õige vähesest võimust, et inimese isiksus juba märkimisväärselt muutuks.
Kas sa eelistad mehi või naisi? Naudid sa romantikat või hoopis piitsutamist, õrnust või orgiaid? Ükskõik, millised sinu seksuaalfantaasiad ka ei oleks, teadlased on välja uurinud, miks ihad ja fantaasiad on just sellised, nagu need on.
Viis klassikalist meelt ei hõlma kaugeltki kõiki keha tajutavaid aistinguid. Mõne meele abil hoiad end tasakaalus, teised jälgivad, ega su kehal ei rooma parasiite. Nüüd lisavad teadlased meelte nimekirja täiesti uue alateadliku meele – magnetmeele.
Ka meestel võib esineda nn emadusdementsus ja lastel on oma nõudmised juba ema kõhus. Uus uurimus keskendus ajale, mil kahest rakust tekib inimene.