• 30.10.23, 18:56

Austraalia teadlased arvavad, et on avastanud maailma suurima asteroidikraatri

Ammust asteroiditabamust märkiva kraatri läbimõõt on üle 500 km. Sellisena on see kolm korda suurem kui kurikuulsa Chicxulubi asteroidi tekitatud auk. Chicxulubi asteroidile on süüks pandud dinosauruste ajastule lõpu tegemist 66 miljoni aasta eest.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Tänapäeval on suurte ja massiivsete asteroidide tabamused haruldased, kuid Päikesesüsteemi ja Maa nooruspäevil oli see, et mõni suurte mõõtmetega taevakivi Maale otsa põrutas, palju tavalisem. Mida kaugemale minevikku minna, seda tihemini selliseid tabamusi ette tuli, kuna Päikesesüsteem oli pärast välja kujunemist segadust tulvil koht. 

Seotud lood

Lood
  • 01.10.19, 06:20
Hiiglaslik taevakivi saatis meie esivanemad sügavkülmutisse
Pooleteisekilomeetrise läbimõõduga asteroidi langemisega Gröönimaale kaasnes plahvatus, mille võimsus võrdus 700 tuumapommi plahvatusega. Hiidkraatri avastamisest ilmneb, et jääaja lõpus toimunud tabamus võis saata inimkonna rohkem kui tuhandeks aastaks tagasi jääkambrisse.
Lood
  • 05.03.24, 06:23
Kui suur asteroid hävitaks kogu elu Maal?
66 miljonit aastat tagasi lõpetas asteroid dinosauruste valitsusaja Maal. Kui suur peaks olema asteroid, mis tänapäevast Maad tabades hävitaks kogu elu?
Lood
  • 28.07.24, 06:02
Kuhu kaovad meteoorid?
Vredeforti kraatri tekitanud meteoor vajus Maa vahevöösse.
Lood
  • 01.04.20, 13:27
DNA andis ürgsele tüdrukule näo
Üksainus väike sõrmelüli aitas teadlastel luua ammu väljasurnud inimliigi esindaja portree. Tänu sellele teame, milline võis välja näha kümneid tuhandeid aastaid tagasi elanud tüdruk, kes oli liigilt denislane ehk Denissi inimene.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele