66 miljonit aastat tagasi lõpetas asteroid dinosauruste valitsusaja Maal. Kui suur peaks olema asteroid, mis tänapäevast Maad tabades hävitaks kogu elu?
See pole täpselt teada, aga mõningaid hinnanguid on teadlased siiski andnud. Kui Maad tabaks enam kui 50kilomeetrise läbimõõduga asteroid, tõuseks keskmine temperatuur nii palju, et maailma ookeanid hakkaksid sõna otseses mõttes keema. Sellise hinnangu andsid geoloogid Donald R. Lowe ja Gary R. Byerly pärast seda, kui nad olid leidnud Maal umbes 3,3 miljardit aastat tagasi toimunud sarnase katastroofi jälgi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kas kõik dinosaurused said surma ühe pauguga, kui asteroid Maad tabas?
Pooleteisekilomeetrise läbimõõduga asteroidi langemisega Gröönimaale kaasnes plahvatus, mille võimsus võrdus 700 tuumapommi plahvatusega. Hiidkraatri avastamisest ilmneb, et jääaja lõpus toimunud tabamus võis saata inimkonna rohkem kui tuhandeks aastaks tagasi jääkambrisse.
66 miljonit aastat tagasi rammis üks hiigelsuur asteroid Maad. Nüüd on arvutisimulatsioonidest selgunud, kust see tuli.
Kui katalaan Maria Branyas mullu augustis 117 aasta ja 168 päeva vanusena suri, oli ta ametlikult maailma vanim elav inimene. Selleks et mõista, kuidas Maria nii palju sünnipäevi tähistada suutis, viis Hispaania Josep Carrerase leukeemiauuringute instituudi teadlaste juhitud meeskond läbi põhjaliku uuringu. Luubi alla võeti naise geenid, valgud, mikrobioom ja ainevahetus.