Bensiinitankuri pumbasüsteem põhineb Venturi efektil, mis kirjeldab rõhu vähenemist vedelikus, kui see voolab suurema läbimõõduga torust väiksema läbimõõduga torusse. See efekt on nime saanud Itaalia füüsiku Giovanni Battista Venturi järgi.
Juhtides bensiini läbi toru kitsama koha käepidemes, tekib imemisefekt, mis tõmbab õhku läbi väikese toru, mis suubub bensiinipüstoli sellesse otsa, mille sa bensiinipaaki torkad.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui kaua võib kütust kanistris säilitada?
Bensiin on viimasel paaril aastal kallinenud järsult nii palju, et see paneb rahakotile paraja põntsu. Kas hind saavutab mingil hetkel ka maksimumi, ja kui, mis see siis on?
Kas bensiin võib minna plastkanistris iseenesest põlema ja missugustel tingimustel? Selle kohta on palju arvamusi, et võib ise põlema minna ja võib ka mitte minna.
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.