• 02.11.23, 05:35

Iga hingetõmme täidab sind mikroplastiga

Mikroplast on vallutanud terve planeedi – ka õhu, mida sa hingad. Plastikübemeid on leitud isegi meie siseorganitest. Loe sellest, kust need pisikesed plastiosakesed pärinevad, ja kuidas me võiksime probleemi lahendada.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Biokeemik Janice Brahney kogus USA lääneosa kõrvalisel ja asustamata kuival kõnnumaal tolmuproove, et uurida, kas fosforiühendid võivad looduses tuulega levida. Kui ta laboris oma proove uuris, avastas ta midagi hoopis muud.

Seotud lood

Lood
  • 06.06.24, 06:33
Kui palju plasti me suudame koguda ja taaskasutada?
Jäätmete sortimise eesmärk on tagada rohkem taaskasutust, aga kui palju plasti tegelikult uuteks plasttoodeteks muudetakse?
Lood
  • 29.01.23, 13:55
Plasti õgiv supervingerdis võib aidata lahendada jäätmekriisi
Selle vastse isu vahtplasti järele on täiesti ohjeldamatu. Austraalia teadlased leidsid, et hiid-jahumardika (Zophobas morio) vastsed saab edukalt panna plasti lagundama. Plastijäänuseid saab töödelduna taaskasutada.
Lood
  • 12.07.24, 06:43
Mis saaks, kui kõik mikroorganismid kaoksid?
Mis juhtuks eluga Maal, kui meil ei oleks enam baktereid ja viirusi?
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele