• 04.02.24, 06:59

Huvitav idee: mikroobid lennutatakse eksoplaneete uurima

Teised planeedisüsteemid asuvad liiga kaugel, et inimesed võiksid nendeni reisida. Üks juhtiv geeniteadlane on pakkunud, et me võiksime teele saata hoopis mikroobid. Ulmelise plaani järgi jõuaksid need kohale paarikümne aastaga ning suudaksid ka informatsiooni koju saata.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Pärast kahe aastakümne pikkust reisi läbi tähtedevahelise ruumi tumma ja jääkülma vaakumi langevad kosmosekapslid nagu vihmapiisad vilja­tu kauge planeedi pinnale. Kapslid purunevad kokkupõrkes, aga see ongi asja eesmärk. Neis olevad reisijad ei suudaks neist niikuinii ise väljuda. Nende sees on mitte inimesed, vaid spetsiaalselt selleks reisiks aretatud mikroobid.

Seotud lood

Lood
  • 01.01.22, 14:43
James Webbi teleskoop asub lõpuks tööpostile
Pärast 14 aastat kestnud viivitusi on NASA maailma suurima teleskoobi orbiidile saatmiseks viimaks valmis. Meist 1,5 miljoni kilomeetri kaugusel asuvas vaatluskohas uuritakse kosmose­teleskoobiga universumi objekte, mida me pole varem näinud. Esmalt peab see aga pärale jõudma ning end seal nagu liblikas lilleõiel lahti laotama.
Lood
  • 01.03.22, 14:38
NASA ideevabrik kujundab kosmoselendude tulevikku
Magnetraudtee Kuul ja viljakateks põldudeks muudetud asteroidid – miks ei võiks see tõeks saada? NASA allüksus NIAC valib igal aastal konkursi korras välja visioone, mis nihutavad võimalikkuse piire. Parimad neist võivad kosmoses tegelikkuseks saada.
Lood
  • 01.07.20, 14:37
Hiiglaslik kosmoselaev hakkab Maa ja Marsi vahel liinilende tegema
Kosmoselaev Starship viib esimesed asukad Marsile nelja aasta pärast. SpaceXi eelis konkurentide ees on uued mootorid ja tugev teras. Kas kogu plaan pole siiski üleliia riskantne?
Lood
  • 03.03.25, 05:34
5 müüti raseduse kohta
Ka meestel võib esineda nn emadusdementsus ja lastel on oma nõudmised juba ema kõhus. Uus uurimus keskendus ajale, mil kahest rakust tekib inimene.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele