• 13.04.23, 14:31

Täiuseni viidud fotosüntees võib anda toiduainete tootmisele uut hoogu

Värske uuring näitab, et eriline geenmuundamisprotsess, mis muudab sojaubade kaitsemehhanismi, võib suurendada saagikust 20 protsendi võrra.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Üks rahvusvaheline teadlaste rühm on näidanud, et neil on tõeliselt rohelised näpud. Kui tavaliselt saavad potipõldurid oma aiamaalt suuremat saaki sel juhul, kui hoolsasti väetavad ja rohivad, siis need teadlased lähenesid taimele hoopis teisest küljest: nad muundasid sojaoa geene sel moel, et taim ise suudab päikesekiirgust fotosünteesiks kasutada palju tõhusamini.

Seotud lood

Lood
  • 13.09.24, 06:26
Tehisorganismid püüavad süsinikdioksiidi
Rühm teadlasi on välja töötanud uue meetodi, mis suudab õhust süsinikdioksiidi kinni püüda efektiivsemalt kui taimed.
Lood
  • 17.09.24, 06:56
Geenmuundatud toit päästab maailma
„Geneetiliselt muundatud taimed on ebatervislikud ja keskkonnakahjulikud.“ Nii arvatakse veel praegugi, ligi 30 aastat pärast seda, kui esimene neist valmistatud toiduaine poodi lubati. Tegelikult ei ole geenmuundatud taimed küll kellelegi ainsatki haiguspäeva põhjustanud ning uusimate võtetega saab meie toiduainete omadusi parandada nii, et need lahendavad me koduplaneedi ühed suuremad mured.
Lood
  • 03.03.23, 14:18
Saepuruvõie võib jõuda kodukööki
Saepuru on üks suurema mahuga jääkmaterjale, mis jääb Eestis toimuval tootmisel üle. Mida sellega peale hakata? TalTechi hargettevõte ÄIO asutajad Nemailla Bonturi ja Petri-Jaan Lahtvee leidsid sellele küsimusele vastuse ning leiutasid saepurust valmistatud toiduaine.
Lood
  • 03.03.25, 05:34
5 müüti raseduse kohta
Ka meestel võib esineda nn emadusdementsus ja lastel on oma nõudmised juba ema kõhus. Uus uurimus keskendus ajale, mil kahest rakust tekib inimene.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele