• 24.05.24, 16:42

Varesed suudavad kraaksatades numbreid loendada

On juba ammu teada, et vareslased on erakordselt intelligentsed linnud, kes saavad hakkama mitmesuguste keerukate ülesannetega. Uus avastus lisab nende võimete arsenali veel ühe tähelepanuväärse võime - on selgunud, et vareslased oskavad valjuhäälselt loendada.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Saksamaa Tübingeni ülikooli teadlasterühm neuroteadlase Diana Liao juhtimisel on demonstreerinud, et varesed suudavad valjuhäälselt loendada, reageerides visuaalsetele ja auditoorsetele stiimulitele või vihjetele kontrollitud, sihipärase arvu kraaksatustega. Kuigi ka teised loomad, nagu näiteks mesilased, on näidanud võimet mõista arve, pole sellist numbrilist "kirjaoskust" veel ühegi teise liigi puhul peale inimese täheldatud.

Seotud lood

Lood
  • 02.03.23, 14:32
Arukuse eri vormid sätitakse tabelisse
Kas su koer on intelligentne? Sellele ei oska teadlased vastata. Nimelt ei teata täpselt, kuidas intelligentsust defineerida, ja see muudab loomade arukuse mõõtmise keeruliseks. Nüüd on teadlased leidnud selle töö lihtsustamiseks üllatava eeskuju – keemiliste elementide perioodilisustabeli.
Lood
  • 13.11.23, 09:21
Kas peagi saame lugeda oma lemmiklooma mõtteid?
Teadus on aastasadu väitnud, et me ei saa kunagi teada, mida loomad mõtlevad. Nüüd üritavad neuroteadlased loomade vaimu­ilma koodi lahti muukida ning värsked avastused aitavad meil arvatavasti rohkem teada saada ka meie endi kohta.
Lood
  • 03.05.24, 06:28
200 aastat dinosauruste avastamisest: ürgsed kiskjad olid intelligentsed ning neil oli keerukas hingeelu
Kui Inglise teoloog William Buckland 1824. aastal teatas, et on leidnud tundmatu suure looma kivistise, ei teadnud ta, millisele protsessi ta käima lükkas. Bucklandi 200 aasta tagune avastus oli stardipauk dinosauruste uurimisele, mis on ajaga aina enam hoogu kogunud. Alles nüüd hakatakse mõistma nende loomade elu pisimaid nüansse.
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele