• 25.03.24, 06:23

Tõelised ellujääjad: loomade nutikad enesekaitsemehhanismid

Kiskja elu pole lihtne. Eriti siis, kui ta soovib oma päevamenüüsse lisada mõne sellise looma või linnu, kes on tõeline enesekaitse spetsialist. Mõni niisugune võib tulistada röövlooma mürgise verega, mõni sööstlaskub vaenlase eest kivina läbi õhu maapinna poole ning mõni võib otsustada katta end roojast turvisega.
© Shutterstock
  • © Shutterstock

Sisalik pritsib silmist mürgist verd

Seotud lood

Lood
  • 02.05.24, 06:28
Plankton tõmbab kiskjaid ligi nagu magnetiga: suur pidusöök öises meres
Kõikvõimalikud imelised mereelanikud ujuvad igal ööl vetesügavustest üles, võtmaks osa hiigelpidusöögist. Menüüs on peamiselt plankton, ent mõni piduline eelistab nahka pista hoopis teisi külalisi.
Lood
  • 20.03.23, 12:06
2023. aasta märtsi teadusfotod
Üüratu plahvatus pani hiidtähe liikuma, elektri tootmine kõrbes, kerakala kaitsemehhanismid… Vaata siit efektseid teadusfotosid!
Lood
  • 23.02.24, 06:57
Lõpusteni relvastatud kiskjad: evolutsioon on andnud veeloomadele leidlikud ellujäämisvahendid
Vetesügavuste kõige hirmu­äratavamad olevused on miljonite aastate vältel oma relvastust täiuslikkuseni lihvinud ja küttimistehnikaid täiustanud – neil on halvavad mürgiharpuunid, kõike läbistavad ogad ja justkui saeketastega varustatud suud.
Lood
  • 01.04.20, 13:27
DNA andis ürgsele tüdrukule näo
Üksainus väike sõrmelüli aitas teadlastel luua ammu väljasurnud inimliigi esindaja portree. Tänu sellele teame, milline võis välja näha kümneid tuhandeid aastaid tagasi elanud tüdruk, kes oli liigilt denislane ehk Denissi inimene.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele