• 23.10.24, 06:10

Kuidas täpselt ämblik oma võrku koob?

Ristämblik loob looduse ühe imetabasema konstruktsiooni ainuüksi tuulejõu ja võrguniidi abil. Võrk valmib umbes tunniga.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Kui mõni võrkurlane, näiteks ristämblik, koob klassikalise ringikujulise võrgu, on tema esimene samm tõmmata paika niinimetatud sillaniit. Sellise niidi tõmbab ämblik näiteks kahe oksa vahele ja see käib nii, et ämblik istub ühel oksal ja laseb võrguniidi keha tagaosas asetsevatest võrgunäärmetest õhku teise põõsa poole, kuhu see kinni­tub.

Seotud lood

Lood
  • 01.11.21, 12:50
2021. aasta novembri teadusfotod
Relativsusteooria kinnitus, vee säilitamine Himaalajas, ämblik matkib oma saaki... Vaata siit efektseid teadusfotosid!
Lood
  • 10.02.24, 06:10
Tapjaks sündinud: evolutsioon on andnud ämblikele hirmuäratavad relvad
Ükski teine loomariigi selts pole välja töötanud nii palju kavalaid meetodeid oma saagi tapmiseks kui ämblikulised. Roni koos Imelise Teadusega õõvastavasse kleepuvaid lassosid, nähtamatuid lõkse ja ohvri kerre tungivaid mürgiastlaid täis maailma!
Lood
  • 13.12.24, 05:44
Miks on sügiseti nii palju ämblikuvõrke?
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele