• 20.02.24, 16:03

Neuralinki kiibi ajju saanud inimene suudab mõtte jõul arvutihiirt juhtida

Mitmetes tehnoloogiavaldkondades tegutseva ettevõtja Elon Muski ettevõte Neuralink teatas jaanuaris, et nad on siiranud esmakordselt inimajju kiibi, et testida ja demonstreerida erinevate seadmete mõtte jõul juhtimise võimalikkust. Nüüd paistab, et kiip töötab, nagu peab. 
© ZUMAPress.com
  • © ZUMAPress.com
Elon Muski Neuralinki kiibi pähe saanud patsient suudab mõtte jõul ekraanil hiire kursorit liigutada, teatas ettevõtja esmaspäeval. Operatsioonijärgne progress on olnud hea, patsient on operatsioonist täielikult taastunud ilma mingite ebameeldivate kõrvalnähtudeta, vahendas uudisteagentuur Reuters Muski sõnu.

Seotud lood

Lood
  • 31.01.24, 13:57
Elon Muski ettevõte siirdas esmakordselt inimajju kiibi
Neuralinki kiibi funktsioon on see, et inimene oleks võimeline mõtte jõul erinevaid seadmeid juhtima. Praegu pole siirdamisoperatsiooni kohta siiski rohkemat teada peale selle, et see on tehtud ja kiip on kusagil kellelgi peas. 
Lood
  • 22.03.24, 21:35
Neuralinki kiibi ajju saanud noormees mängis mõtte jõul videomängu
Elon Muskile kuuluv ettevõte Neuralink tegeleb inimaju ja arvuti vahelise liidese ehk kiibi arendamisega. Neuralink teatas esimese kiibi siirdamisoperatsiooni toimumisest jaanuari lõpus. Nüüd demonstreeris 29aastane halvatud noormees Noland Arbaugh voogedastuse käigus, kuidas kiip töötab.
Lood
  • 27.05.24, 22:24
Idufirma BrainBridge plaanib inimpea siirdamist
Brainbridge`i tiimi plaani kohaselt võiks näiteks halvatud või mõne tapva haigusega võitleval inimesel pea küljest lõigata ja selle noore ja terve, kuid muidu ajusurnud inimese keha külge panna. Idufirma teatel säiliksid siiratavas peas kõik varasema elu kogemused, teadmised ja mälestused, ja inimene jätkaks elu uue ja terve kehaga.  
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele