• 01.11.22, 15:07

Uus teooria: intelligentse elu otsinguil oleme hiljaks jäänud

Uute arvutuste järgi on parim paik elu tekkeks Linnutee keskmest 13 000 valgusaasta kaugusel. Võimalik, et me oleme intelligentsete tsivilisatsioonidega ühenduse saamiseks sellest kohast mitte ainult liiga kaugel, vaid ka viis miljardit aastat hiljaks jäänud.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Meie galaktika on tulvil planeete, millel võiks eksisteerida elu. Neid on lausa nii palju, et oleks veider ja eba­tõenäoline, kui ühelgi neist poleks elu eales tekkinud. Ometi pole me ühestki kõrgtehnoloogilisest Maa-välisest tsivilisatsioonist midagi kuulnud.

Seotud lood

Lood
  • 01.12.19, 05:29
9 juhust, mis tekitasid kosmilise oaasi – nii sündis meie Maa
Meie planeeti ei tohiks nii elusõbralikuna üldse olemas olla. Kui Maa poleks teise planeediga kokku põrganud, oleks see tänaseni lage ja viljatu. Ning see on ainult üks „kui“ paljude seast.
Lood
  • 01.09.20, 17:32
Tähe ümber mahub kuni seitse elu soosivat planeeti
Kui meie koduses Päikesesüsteemis on elukõlblikke planeete ainult üks – meie Maa –, siis teoorias võiks mõnes kauges planeedi­süsteemis selliseid planeete, mis asuvad ümber ühise tähe elu soosivas tsoonis, leiduda isegi seitse. Nii leitakse värskes uurimuses.
Lood
  • 12.11.23, 05:03
Need eksoplaneedid võivad olla Maast paremad paigad
Oleme oma koduplaneedi eelisteks lugenud vedelat vett, hapnikurikast atmosfääri ja ideaalset asukohta Päikese suhtes. Teadlased on teinud arvutusi ning jõudnud järeldusele, et Maa ei ole eluks sugugi mugavaim planeet universumis.
Lood
  • 04.03.25, 05:03
Su koduaed kubiseb pisikestest põnevatest koletistest
Vaikne idülliline aed on maailm, mis on täis jubedaid saladusi. Igal suvel käib seal armutu võitlus ellujäämise nimel.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele