• 01.05.22, 15:00

Tegelikkust pole olemas... tegelikult

Imepisikeste akrobaatide armee vallutab su toa. See on hallutsinatsioon. Sinu aju on need tegelased ise loonud. Aju kasutab sedasama trikki ka siis, kui see loob seda, mida sa tegelikkuseks pead ja nimetad.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Härra B-d ümbritsesid päevast päeva pisikesed mehikesed. B. oli kõrgharitud 25aastane abielumees, kes oli alles äsja suutnud piiri panna ohtrale alkoholi tarvitamisele. Väikesed olendid, keda ta joomise lõpetamise järel nägema hakkas, olid umbes 30 sentimeetri pikkused, suurte silmade, kummaliste suude ja veidrate ilmetega. Nad kõndisid tal kodus sabas, seljas kirevad riided. Ta kuulis nende sammude müdinat oma põrandal.

Seotud lood

Lood
  • 30.04.24, 06:58
Reklaam unenägudesse? Nüüd saavad teadlased mõjutada, mida sa unes näed
Enamasti pole meist kellelgi kontrolli oma unenägude üle, ent õige varsti võib see muutuda. On välja töötatud meetod, mille abil suudavad teadlased suunata inimesi nägema und konkreetselt ette antud asjadest. Ettevõtted tunnevad unemaailma sisenemise vastu mõistagi suurt huvi.
Lood
  • 02.11.23, 05:37
Miks mõned inimesed näevad vaime ja kummitusi?
Mul on mitu tuttavat, kes väidavad, et on näinud vaime ja kummitusi. Mina ise neid kunagi näinud ei ole. Kuidas on see võimalik?
Lood
  • 01.02.20, 15:01
Mikroobid ajus teevad tuju heaks
Siiani on ajus leiduvad bakterid võrdunud surmava haigusega. Nüüd on bioloogid avastanud, et mikroobid üksnes ei ela ajus püsivalt, vaid võivad ka ohjes hoida psüühilisi vaevusi, äratada vaimse energia ja parandada meeleolu.
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele