Juba üle viiekümne aasta on arheoloog Zahi Hawass olnud üks juhtivaid arheolooge Egiptuse liivadel. Tema avastuste hulka kuuluvad varem tundmatud kuninglikud hauakambrid, unustatud püramiidid ja ammu hüljatud muistsed linnad. Zahi Hawassi seikluslikud ja murrangulised avastused on andnud talle hüüdnime päriselu Indiana Jones.

- © Marc Deville / Getty Images
Tema töödele ja projektidele võiks anda selliseid lennukaid pealkirju, mis sarnanevad äravahetamiseni Indiana Jonesi seiklusfilmide omadega: „Kuldse linna otsinguil“, „Nofretete haua saladus“, „Noore vaarao surm“ jne. Egiptlasest egüptoloogi Zahi Hawassi puhul on need aga üksnes paar rida pikast tööde nimekirjast, mis on 50aastase karjääri vältel aina pikemaks veninud, ning neid töid on tehtud mitte kinolinal, vaid reaalsuses. Sestpeale, kui ta 1968. aastal esimest korda labida Egiptuse liiva vajutas, et minevikku kaevuda, on ta osalenud sadadel tähtsatel väljakaevamistel.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Jill Tarter on pühendanud oma elu sellele, et otsida universumist elumärke. Kuigi seni pole ta neid veel avastanud, on ta kindlam kui kunagi varem, et kusagil seal on olemas elu. Saa tuttavaks astronoomiga, kelle järgi loodi kosmose- ja ulmefännide ühe lemmikfilmi „Kontakt“ peategelane.
Inglismaal asuvast kruusakarjäärist leiti neandertallaste tööriistade lähedalt viis ülihästi säilinud mammutit ja mitu teist looma.
Imelise Teaduse intervjuu Nobeli preemia laureaadi, tüvirakkude pioneeri Shinya Yamanakaga.
Üksainus väike sõrmelüli aitas teadlastel luua ammu väljasurnud inimliigi esindaja portree. Tänu sellele teame, milline võis välja näha kümneid tuhandeid aastaid tagasi elanud tüdruk, kes oli liigilt denislane ehk Denissi inimene.