• 01.11.24, 18:07

Island võib lähiaastail hakata kosmosest elektrit hankima

Kosmosepõhise päikeseenergeetika ettevõte Space Solar on teatanud, et koostöös ettevõttega Transition Labs tahavad nad pakkuda Reykjavik Energyle, mis on Islandi pealinna energeetikaettevõte, energiat, mis on pärit selleks otstarbeks kosmosesse paigutatud päikesepaneelidelt.
© Päikesepaneelid kosmoses kunstniku kujutluses. Pildil pole käesoleva projektiga seost. Shutterstock.
  • © Päikesepaneelid kosmoses kunstniku kujutluses. Pildil pole käesoleva projektiga seost. Shutterstock.
Space Solari esimene kosmiline päikeseenergiajaam peaks valmima 2030. aastaks. Selle esialgne võimsus on 30 MW. Võrdluseks: nt meie Viru-Nigula kaheksa tuulikuga tuulepargi võimsus on 24 MW, Iru soojuselektrijaama elektriline võimsus 190 MW. Nagu kosmoseelektrijaama taga olevad ettevõtted ütlevad, tähistab nende projekt murrangulist sammu kestliku energeetika kui valdkonna globaalses arengus.

Seotud lood

Lood
  • 24.10.23, 17:47
Päikeseelektrijaamu tasuks ehitada kosmosesse, ütlevad briti teadlased
Odavate ja kergete päikeseelementidega elektrijaamu võiks Maale energia andmiseks paigutada orbiidile ümber meie planeedi, ütlevad Suurbritannia Surrey ja Swansea ülikoolide teadlased. Nende katsesatelliit on kosmoses töötanud edukalt kuus aastat. 
Lood
  • 09.01.24, 06:31
Elekter jõuab kosmosest juhtmevabalt Maale
Teadlased on töötanud selle nimel, et kasutada kosmoses asuvate päikese­paneelide toodetud elektrit Maal. Nüüd on Caltechi teadlased sammu võrra unistuse täitumisele lähemal.
Lood
  • 28.09.23, 06:46
Päikese jõud päästab keskkonna: uudsed päikesepaneelid muutuvad üha paremaks
Pooleteise tunniga jõuab Maale Päikeselt rohkem energiat, kui terve inimkond jõuab aasta jooksul tarbida. Tänu tehnilistele läbimurretele oleme valmis seda palju paremini kasutama. Päikeseelemendid on muutumas nii odavateks ja paindlikeks, et ekspertidel pole enam kahtlustki: päikeseenergia on meie trumpkaart teel keskkonna­sõbralikuma tuleviku poole.
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele