Tuntud soolebakteri eriline tüvi võib põhjustada tõsist maksahaigust, nagu näitavad uued uurimused. Pekingis avastasid pediaatriainstituudi teadlased selle ohtliku bakteri patsiendilt, kes põdes haruldast seisundit, mida kutsutakse automaatse pruulimise sündroomiks (auto-brewery syndrome ehk ABS). See tähendab, et inimese soolestikus toodetakse alkoholi, ja eelmainitud patsiendi puhul toimus see sellistes kogustes, et too oli tugevas joobes, ilma et tarbinuks midagi alkohoolset. Hiina teadlased kahtlustasid, et selle seisundi põhjustas nakatumine pärmirakkudega, aga kui nad uurisid patsiendi soolefloorat, ei leidnud nad pärmist jälgegi. Küll aga leidsid nad bakteri Klebsiella pneumoniae erilise variandi, mis tootis 4–6 korda rohkem alkoholi kui selle bakteri soolestikus tavaliselt elutsev variant. Peale joobe kannatas patsient tugeva maksapõletiku ja maksa rasvumise all.
Seejärel leidsid teadlased teisigi samade sümptomitega patsiente ja uurisid nende bakteritüvesid. Tuli välja, et 60 protsendil inimestest, kellelt bakter Klebsiella pneumoniae leiti, oli organismis just see tavalisest rohkem alkoholi tootev bakteritüüp.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui tunned end üksikuna, tasub mõelda, et su sooltes elab 100 triljonit bakterit, kes on alati sinuga. Rooma nende piltide vahendusel iseenda soolestikus – elundkonnas, mis mõjutab nii su söögiisu kui ka tervist!
Läänemaailma suurlinnade elanikud söövad aina enam sellist toitu, kus on väga vähe kiudaineid. Tulemusena võib nende seedesüsteemi võime taimse materjaliga hakkama saada oluliselt nadimaks muutuda.
Teadlased uurisid põhjalikult soolebaktereid ja avastasid erilise mehhanismi, mis pidurdab rasvkoe kasutamist ehk rahvakeeli rasvapõletust ning suurendab samas 2. tüüpi diabeedi riski.
Ka meestel võib esineda nn emadusdementsus ja lastel on oma nõudmised juba ema kõhus. Uus uurimus keskendus ajale, mil kahest rakust tekib inimene.