• 08.11.24, 05:46

Mererahva geenid võimaldavad veealust elu

Badžau meeste argipäev möödub pea eranditult vees. Evolutsioon on nende organismi allvee-eluks sobivaks kujundanud.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Kagu-Aasias elavad badžaud veedavad terve elu vees. Nende kodud on laineil õõtsuvates paatmajades ja kogu oma tööpäeva veedavad nad vee all. Badžaud toituvad peaaegu eranditult kaladest ja koorikloomadest, mida nad merest ilma varustuseta sukeldudes püüavad. Nad suudavad sukelduda kuni 70 meetri sügavusele ja hoida hinge kinni kuni viis minutit.

Seotud lood

Lood
  • 08.02.25, 05:39
Hiiglaseks kasvamise retsept
Sinivaala süda võib kaaluda üle 300 kilogrammi ja ta keel on 5 meetrit pikk. Tema mõõtmed on pannud teadlasi juba ammu pead murdma: kuidas ikkagi võis üks loomaliik areneda niivõrd suureks? Paistab, et nüüd on Brasiilia teadlased leidnud sellele küsimusele vastuse. Piltlikult öeldes: sinivaala geenid on amokki jooksnud.
Lood
  • 07.05.24, 06:56
Krabid on teekonna veest maale ette võtnud 17 korda
Uute territooriumide vallutamises on krabid tõelised pioneerid. Nende aastatepikkune uurimine annab nüüd põneva ülevaate evolutsiooni muutlikust iseloomust.
Lood
  • 30.04.24, 07:21
Tapjaks sündinud draakon, komodo varaan
Komodo varaan ei veritse, tema lõualuus on mürginäärmed ja ta ainevahetus sarnaneb pigem imetaja kui roomaja omaga. Teadlased on uurinud selle ainulaadse sisaliku DNAd ning lahendanud mitu kaua püsinud mõistatust.
Lood
  • 03.03.25, 05:34
5 müüti raseduse kohta
Ka meestel võib esineda nn emadusdementsus ja lastel on oma nõudmised juba ema kõhus. Uus uurimus keskendus ajale, mil kahest rakust tekib inimene.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele