Miljonid inimesed üle kogu maailma põevad mõnd autoimmuunhaigust ja nende hulk suureneb pidevalt. Abiks võib olla D-vitamiin.

- © ETH Zürich / Alessandro Della Bella
Immuunsüsteem kaitseb meid kõiki iga päev viiruste, bakterite ja teiste mikroorganismide rünnakute eest. See on nagu eriväljaõppega kaitseüksus, mille raskeima töö tegijad ehk peamised sõjamehed on valgeverelibled. Paraku on nii, et umbes viiel protsendil maailma elanikest ründavad need sõdurid vale vaenlast ehk inimese enda keha terveid kudesid. See tähendab, et need inimesed põevad mõnd autoimmuunhaigust.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Üle 55 miljoni inimese kannatab dementsuse mõne vormi all. Haigete hulk kasvab iga aastaga 10 miljoni võrra. Seepärast otsivad teadlased lahendusi, mis takistaksid selle vaevuse invaliidistavate sümptomite teket. Uus uuring näitab, et sümptomite kujunemises võib olla määrav vitamiinipuudus.
Miljonid inimesed krõbistavad iga päev vitamiine, teadmata, kas nende organism neid lisaks vajab. Imeline Teadus tegi juttu valdkonna ühe juhtiva teadlasega, et teada saada, millist rolli mängivad vitamiinid meie elus ning millal peaks vitamiinipreparaate manustama.
„Vaktsiinidel on ohtlikud kõrvalmõjud.“ Niisuguseid müüte ringleb vaktsiinide kohta palju. Tegelikult on vaktsiinidega seotud riskid minimaalsed, võrreldes jubedate haigustega, mille eest need kaitsevad.
Vaikne idülliline aed on maailm, mis on täis jubedaid saladusi. Igal suvel käib seal armutu võitlus ellujäämise nimel.