• 01.06.21, 19:00

Neptuuni kuu Triton on justkui Päikesesüsteemi veidrik

See kuu tiirleb oma planeedi pöörlemisele vastassuunas, purskab kosmosesse tumedaid geisreid ja selle pind on pidevas muutumises. Kauge Neptuuni kaaslane Triton käitub väga veidralt ja astronoomid tahavad välja uurida, miks see küll on nii. Selleks, et Tritoniga lähemalt tuttavaks saada, tuleb teadlastel esmalt võita NASA soosing.
© NASA/Shutterstock
  • © NASA/Shutterstock
Aasta on 2038. Päikesesüsteemi kaugetel ja külmadel ääre­aladel on väike kosmosesond lähenemas ühele kõige veidramale taevakehale, mida meie planetaarses tagahoovis leida võib. Kui sond hakkab sihtmärgile jõudma, registreerivad selle seadmed taevakeha pinnalt kerki­vaid tumedaid sambaid. See taevakeha on Triton, Neptuuni müstiline kaaslane. Käes on aeg kuult saladusloor tõmmata.

Seotud lood

Lood
  • 01.10.20, 13:54
Jupiteri kuu ookean võib olla elust tulvil
NASA on tuvastanud Jupiteri kuult Europalt veeauru jälgi. See avastus annab lootust leida kuult elu kohta märke, kui NASA ja ESA saadavad viie aasta jooksul oma kosmosesondid Europa poole teele.
Lood
  • 01.11.17, 12:06
Kamikaze-rünnak Saturni pihta
­22 hulljulget sööstu läbi Saturni rõngaste – selliste peadpööritavate manöövrite seeria sooritas hiljuti sond Cassini. Sööstude ajal tegi kosmoseaparaat gaasi­hiiu rõngastega lähemat tutvust ning määras nende paksuse ja keemilise koostise. Seejärel muutis sond viimast korda suunda ning põrutas otse Saturni pihta.
Lood
  • 01.01.23, 15:55
Jäise kuu kõleda kaane all loksub veerikas ookean
Hoolimata tühjast jäisest pinnast on Jupiteri kuu Europa Päikese­süsteemis üks mõttekaim võimalik koht, kust otsida elu. Europa jääkaane all on meri, kus leidub rohkem vett kui Maa ookeanides kokku. Kosmoseaparaat Juno käis 2022. aasta septembri lõpus selle jäämaailma pinna lähedal.
Lood
  • 04.03.25, 05:03
Su koduaed kubiseb pisikestest põnevatest koletistest
Vaikne idülliline aed on maailm, mis on täis jubedaid saladusi. Igal suvel käib seal armutu võitlus ellujäämise nimel.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele