• 01.11.17, 12:06
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kamikaze-rünnak Saturni pihta

­22 hulljulget sööstu läbi Saturni rõngaste – selliste peadpööritavate manöövrite seeria sooritas hiljuti sond Cassini. Sööstude ajal tegi kosmoseaparaat gaasi­hiiu rõngastega lähemat tutvust ning määras nende paksuse ja keemilise koostise. Seejärel muutis sond viimast korda suunda ning põrutas otse Saturni pihta.
© ­Claus Lunau
  • © ­Claus Lunau
Kiirusega 121 600 kilomeetrit tunnis lähenes Cassini Saturni kuu Titani orbiidile. Kui alus kuust möödus, suunas selle taevakeha raskusjõud sondi uuele kursile. Nüüd kihutas Cassini otse Satur­ni poole.

Seotud lood

Lood
  • 01.06.21, 19:00
Neptuuni kuu Triton on justkui Päikesesüsteemi veidrik
See kuu tiirleb oma planeedi pöörlemisele vastassuunas, purskab kosmosesse tumedaid geisreid ja selle pind on pidevas muutumises. Kauge Neptuuni kaaslane Triton käitub väga veidralt ja astronoomid tahavad välja uurida, miks see küll on nii. Selleks, et Tritoniga lähemalt tuttavaks saada, tuleb teadlastel esmalt võita NASA soosing.
Lood
  • 17.07.23, 15:42
Saturni kuu järved ootavad külalist
Saturni kuu Titan on Päikesesüsteemi ainus teadaolev koht, kus on sellised ilmatsüklid nagu Maal ja ka vedelikuga täidetud piirkonnad, mida ei saa siiski veekoguks nimetada.
Lood
  • 29.04.23, 07:21
Kosmilised ookeanid ootavad külalist planeedilt Maa
Unusta Marss, Veenus ja teised planeedid. Päikesesüsteemis tasub elu otsida pigem kuudelt. Euroopa kosmoseagentuuri automaatjaam JUICE asus äsja teele, et uurida Jupiteri jääga kaetud kaaslasi, millel võib leiduda elu võti. Nimelt on nendel kuudel arvatavasti väga palju vett.
Lood
  • 03.03.25, 05:34
5 müüti raseduse kohta
Ka meestel võib esineda nn emadusdementsus ja lastel on oma nõudmised juba ema kõhus. Uus uurimus keskendus ajale, mil kahest rakust tekib inimene.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele