• 01.11.22, 17:44

Alpidest leiti maakera suurima merekoletise jäänus

Teadlased leidsid Šveitsi Alpidest hamba, mis võis kuuluda kõigi aegade suurimale lihasööjale.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Elas kord üks merekoletis, kes kaalus üle saja tonni. Täpsemini elutses ta 205 miljonit aastat tagasi toonase maailmamere süngemais piirkonnis. Siis aga said hiigelkoletise elupäevad otsa ning 1990. aastal leiti tänapäeva Šveitsi Alpidest tema kivistunud hammas.

Seotud lood

Lood
  • 01.03.19, 21:21
Ajaloo suurim loom: ürgne merekoletis nõuab esikohta
Ürgvana luutüki uuringutulemused kipuvad sinivaala maailma suurima looma troonilt tõukama. Leitud luu pärineb 220tonniselt hiiult. Teadlased otsivad seetõttu oma sahtleid ja kappe läbi, et leida kahe silma vahele jäänud jälgi eelajaloolistest hiiglaslikest merekoletistest.
Lood
  • 17.11.22, 14:50
Lõuna-Inglismaalt leiti Euroopa suurima ürgkiskja luude kivistisi
Elukas oli ninast sabaotsani kümme meetrit pikk ning pidas jahti Lõuna-Inglismaa rannikualadel. Ilmselt on see suurim maismaakiskja, kes on eales Euroopas elanud.
Lood
  • 29.01.23, 13:45
Megalodon maiustas suure ninaga kašelottidega
Tugevate hammustusjälgedega vaalalisekoljud kõnelevad sellest, et kašelotid, iseäranis nende pirakad ninad, olid omaaegse merede tippkiskja lemmiksöök.
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele