• 31.05.24, 06:34

Kaks sekundit veel ja siis sa plahvatad - mis juhtub sinu kehas, kui sa vihastad?

Uuri siit, mis täpselt sinu mõistuse ja kehaga juhtub, kui sa millegi või kellegi peale tõsiselt vihastad.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Isegi maailma kõige rahumeelsem inimene on tegelikult tiksuv kellapomm. Su aju on alatasa kõigest kahe sekundi kaugusel plahvatusest. Loe, milline on raevu teekond ajust lihastesse, ning õpi enesevalitsust säilitama.

Seotud lood

Lood
  • 22.02.24, 06:21
Sa mõtled ka südamega: osa meie võimest tundeid juhtida on seotud just selle elundiga
Sinu süda lööb 100 000 korda ööpäevas. Iga südamelöök võib mõjutada su aju nii, et meeled nüristuvad, valulävi tõuseb ning tunded tugevnevad.
Lood
  • 29.04.24, 07:35
See pole lõpp: veel kaua pärast surma käib kehas elu
Ajus levivad elektrisignaalid, keharakud rühmavad tööd teha ja käed liiguvad veel mitu kuud pärast seda, kui inimese süda on viimast korda löönud. Uuringuist selgub laiba siseelu surmajärgsetel minutitel, päevadel ja kuudel.
Lood
  • 01.05.24, 06:06
Teadus linade vahel: mis sinu kehas armumise ja seksimise ajal toimub?
Hüpnotiseeriv rütm tekitab tunde, et su aju on plahvatamas ja sa oled oma kehast väljumas. Teadus on valmis sind juhendama, kuidas käituda suguakti ajal, ja ühtlasi tõestama, et õige seksuaalelu on palju rohkem kui pelk nauding.
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele