• 17.11.22, 14:50

Lõuna-Inglismaalt leiti Euroopa suurima ürgkiskja luude kivistisi

Elukas oli ninast sabaotsani kümme meetrit pikk ning pidas jahti Lõuna-Inglismaa rannikualadel. Ilmselt on see suurim maismaakiskja, kes on eales Euroopas elanud.
© University of Southampton / Anthony Hutchings
  • © University of Southampton / Anthony Hutchings
Loom kõndis kahel jalal, ta pea meenutas krokodilli oma ja ta elas Euroopas u 125 miljonit aastat tagasi kriidiajastul. Tegemist oli teropoodide hulka kuuluva spinosauruse perekonda kuuluva loomaliigi esindajaga. Kivistise fragmendid leiti suve hakul.

Seotud lood

Lood
  • 29.05.23, 07:55
Portugalist leiti 150 miljonit aastat tagasi Euroopat valitsenud ürgkiskja kivistisi
Portugalis tehtud väljakaevamistel leiti 150 miljoni aastased verejanulise hiiu jäänused. Tule koos Imelise Teadusega jahtima Euroopa ajaloo võimsaimat kiskjat.
Lood
  • 01.05.22, 13:42
Põhjala oli koletiste paradiis
Viimaseil aastail on Põhjamaade kaljudest leitud luude ja hammaste kivistisi, mis pajatavad selle maailmanurga varastest asukatest. Leiud räägivad piirkonnast, mis oli täis verejanulisi hiigelsuuri loomi, kes elasid seal veel isegi 3,5 miljonit aastat tagasi.
Lood
  • 01.08.18, 11:25
„Juuraajastu Park“ andis dinosaurustele kasuka ja pingviinikeha
Neli korda rohkem paleontolooge, üle 500 senitundmatu dinosauruseliigi ja murrangulised uued tehnikaseadmed. Film „Juuraajastu park“ innustas tervet põlvkonda minevikku kaevuma, et muuta igavesti meie ettekujutust dinosaurustest.
Lood
  • 01.04.20, 13:27
DNA andis ürgsele tüdrukule näo
Üksainus väike sõrmelüli aitas teadlastel luua ammu väljasurnud inimliigi esindaja portree. Tänu sellele teame, milline võis välja näha kümneid tuhandeid aastaid tagasi elanud tüdruk, kes oli liigilt denislane ehk Denissi inimene.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele