• 18.10.23, 06:42

Miks teise inimese torditükk võib meid endast välja ajada?

Inimene pigem loobub torditükist, kui võtab vastu kaaslase omaga võrreldes väiksema tüki. Põhjus on evolutsioonis ja samalaadset käitumist on näha ka meie lähimate sugulaste ahvide puhul.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Kui oled juhtumisi näinud, kuidas kari paaviane toitub, oled ehk märganud ka seda, et kõige kõrgemal hierarhilisel positsioonil ehk tähtsaimad karjaliikmed saavad alati parimad palad endale. Sama kehtib paljude teiste loomade, näiteks lõvide, reesusahvide ja mandrillide puhul. See ei ole lihtsalt juhus. Nimelt on nende loomaliikide puhul eesõigus alati mõjuvõimsaimal isendil ja too võib võtta, mida hing ihaldab, misjärel madalama staatusega loomad jagelevad ülejääkide üle. Võim annab liidrile selleks õiguse.

Seotud lood

Lood
  • 11.11.23, 05:38
Me näeme petiseid ühe silmapilguga läbi
Teadlased on avastanud, et meil on hiilgav võime petiseid ära tunda, ent neil pole veel aimugi, milliste signaalide põhjal me seda täpselt teeme. Psühholoog Jill Byrnit selgitab, miks evolutsioon ei ole meid teiste petmises osavamaks muutnud.
Lood
  • 27.09.23, 06:34
Nagu loterii: peale vanemate ja keskkonna mõjutab isiksuse kujunemist ka juhus
Rohkem kui kolmandikku meie isiksusest ei ole võimalik selgitada geenide või kasvukeskkonnaga. Teadlased leiavad, et aju arengu ajal toimuvad juhuslikud sündmused määravad selle, missugusteks inimesteks me kujuneme.
Lood
  • 31.01.23, 03:32
Hea maitse on sageli rühmasurve tagajärg
Kas sa oskad nimetada tähtsamaid kunstiteoseid ja tuvastada pimetestis eksklusiivseima punaveini? Võib-olla on sul hea maitse, aga suurema tõenäosusega oled teiste surve ohver.
Lood
  • 03.03.25, 05:34
5 müüti raseduse kohta
Ka meestel võib esineda nn emadusdementsus ja lastel on oma nõudmised juba ema kõhus. Uus uurimus keskendus ajale, mil kahest rakust tekib inimene.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele