Muinasasulat kaitses kolmekihiline kindlustiste vöönd, mida aja jooksul märkimisväärselt täiendati.
„Läti Henrik ütleb mingil seletamatul põhjusel Saaremaast rääkides, et saarlastel on mingisugused linnad. Miks ta saarlaste linnuseid nimetab linnadeks, samal ajal kui ta mujal Eestis olevaid linnuseid nimetab linnusteks? Nüüd, kui me teame, mis siin Valjala maapõues peitub, saame öelda, et siin oligi linn. Ja selle linna sees oli tsitadell,“ ütles Valjala arheoloogilisi väljakaevamisi juhtiv Marika Mägi 19. augustil Valjalas, arheoloogilisi uuringuid tutvustanud infopäeval.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Berliini Vaba Ülikooli (Freie Universität Berlin) teadlased koos kolleegidega kinnitavad värskes uuringus, et Siberist leitud iidsed, eelajaloolised kindlustised on vanemad kui ükskõik millised analoogsed teadaolevad ehitised mujal maailmas. Kohalikud inimesed püstitasid seal kaitserajatisi juba 8000 aasta eest.
Viimaseil aastail on Põhjamaade kaljudest leitud luude ja hammaste kivistisi, mis pajatavad selle maailmanurga varastest asukatest. Leiud räägivad piirkonnast, mis oli täis verejanulisi hiigelsuuri loomi, kes elasid seal veel isegi 3,5 miljonit aastat tagasi.
Ka meestel võib esineda nn emadusdementsus ja lastel on oma nõudmised juba ema kõhus. Uus uurimus keskendus ajale, mil kahest rakust tekib inimene.