• 06.02.25, 05:42

Sillaehitajate suursaavutused

Sillad ületavad maailma sügavaimaid kuristikke ja peavad vastu ka maavärinatele. Sild paneb insenerioskused tõsiselt proovile.
© Shutterstock
  • © Shutterstock

Pikim klaasist sild

Seotud lood

Lood
  • 15.02.25, 05:57
Puithooned küündivad pilvedeni
Puit ja pilvelõhkuja ei ole sõnad, mida me esimese hooga seostaksime. Kõrghoonete ehitamine sai hoo sisse 19. sajandi lõpul, kui leiutati raudbetoon, ning seni on need kogu maailmas enamasti ikka kivist-klaasist. See aga ei jää nii. Juba mõne aasta pärast kerkivad maailma suur­linnades kuni 300 meetri kõrgused puidust pilvelõhkujad, mis tulevad mõne omaduse poolest senistest kõrghoonetest paremadki.
Lood
  • 01.05.22, 16:03
Elektrivool ja külmad magnetid andsid rongile kiiruse
Tänu katsetustele tuuletunnelis, aerodünaamilisele disainile ja ülijuhtivatele materjalidele sõidab maailma kiireim rong kiirusel üle 600 km/h. Hiina insenerid tahavad selle rekordi peatselt purustada.
Lood
  • 01.05.22, 16:55
Rekordsild ühendab Euroopat Aasiaga
Lood
  • 20.03.25, 18:54
Teadlased uurisid maailma vanima naise tugeva tervise tagamaid
Kui katalaan Maria Branyas mullu augustis 117 aasta ja 168 päeva vanusena suri, oli ta ametlikult maailma vanim elav inimene. Selleks et mõista, kuidas Maria nii palju sünnipäevi tähistada suutis, viis Hispaania Josep Carrerase leukeemiauuringute instituudi teadlaste juhitud meeskond läbi põhjaliku uuringu. Luubi alla võeti naise geenid, valgud, mikrobioom ja ainevahetus.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele