1977. aastast alates on teadlasi paelunud ebaharilikult tugev raadiosignaal, mis saabus kusagilt kosmosest. Nüüd on üks amatöörastronoom leidnud planeedisüsteemi, millest see signaal lähtuda võis.
Ühel 1977. aasta hilissuvisel päeval registreerib USA Ohio ülikooli raadioteleskoop oma argist tööd tehes ehk tähistaevast lähtuvat raadiokiirgust uurides kinni ühe väga omapärase signaali. See on niivõrd tugev, et kogu maailma astronoomid jätavad kõik parajasti käsil olevad tegevused pooleli, sest ühtäkki polegi enam mõistusevastane öelda, et kes teab, ehk ei olegi me universumis enam üksi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
2030. aastal jõuab Maalt väljasaadetud muusikaline tervitus eksoplaneedile, kus võib olla intelligentne elu. Teisigi sõnumeid tõlgitakse keelde, mis võiks võõrastel planeetidel mõistetav olla, ning need saadetakse teele ülitäpse sihikuga laserteleskoobi abil.
Me oleme juba aastakümneid otsinud kosmosest Maa-väliste tsivilisatsioonide jälgi, aga asjata. Universum on seni olnud meie raadioteleskoopidele tumm, vähemasti arusaadavaid sõnumeid pole saadud. Osa teadlasi arvab, et tulnukate jälgi tuleks otsida hoopis meie planeedi meredest.
Astronoomid otsisid seda 20 aastat. Praeguseks on nad välja selgitanud, kuidas on universumis nähtava aine mass jaotunud. See tähendab kõigest seda, et nüüd alles algab jaht ülejäänud 95 protsendile ainele, millest universum koosneb. Uus teleskoop keskendub suurimale tükile – tumeenergiale.
Kui katalaan Maria Branyas mullu augustis 117 aasta ja 168 päeva vanusena suri, oli ta ametlikult maailma vanim elav inimene. Selleks et mõista, kuidas Maria nii palju sünnipäevi tähistada suutis, viis Hispaania Josep Carrerase leukeemiauuringute instituudi teadlaste juhitud meeskond läbi põhjaliku uuringu. Luubi alla võeti naise geenid, valgud, mikrobioom ja ainevahetus.