• 22.02.24, 06:21

Sa mõtled ka südamega: osa meie võimest tundeid juhtida on seotud just selle elundiga

Sinu süda lööb 100 000 korda ööpäevas. Iga südamelöök võib mõjutada su aju nii, et meeled nüristuvad, valulävi tõuseb ning tunded tugevnevad.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Nende pilgud kohtusid ja nad mõlemad tundsid sügaval oma limbilises süsteemis, et on teineteise jaoks loodud. See lause kõlab küll kohmakalt ja ebaloomulikult, aga iseloomustab seda, kuidas tänu teadusele on hakatud armastusse suhtuma kui protsessi: kui aasta­sadu või isegi -tuhandeid seostati tundeid südamega, siis teadus pagendas need inimkeha rangelt kalkuleerivasse keskjaama ehk ajju.

Seotud lood

Lood
  • 01.05.20, 13:56
Südamelöök pärsib reageerimisvõimet
Ootamatu olukord liikluses on ohtlikum, kui see tekib samal hetkel, kui autojuhi süda lööb. Sel silmapilgul, mil süda lööb, reageerimisvõime aeglustub.
Lood
  • 09.11.24, 05:21
Saage tuttavaks, siin on koristaja ja transporttööline Veri
Süda ja veresoonkond on hädavajalik rakkude varustamiseks hapniku ja toitainetega ning nende vabastamiseks süsihappe­­gaasist ja jääkainetest. Kui see süsteem veab alt kasvõi ainult mõneks minutiks – näiteks südameseiskumise või suure verekaotuse korral –, on surm vältimatu.
Lood
  • 01.05.24, 06:06
Teadus linade vahel: mis sinu kehas armumise ja seksimise ajal toimub?
Hüpnotiseeriv rütm tekitab tunde, et su aju on plahvatamas ja sa oled oma kehast väljumas. Teadus on valmis sind juhendama, kuidas käituda suguakti ajal, ja ühtlasi tõestama, et õige seksuaalelu on palju rohkem kui pelk nauding.
Lood
  • 03.03.25, 05:34
5 müüti raseduse kohta
Ka meestel võib esineda nn emadusdementsus ja lastel on oma nõudmised juba ema kõhus. Uus uurimus keskendus ajale, mil kahest rakust tekib inimene.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele