• 18.04.24, 07:38

Kas märjad riided on külma ilmaga paremad kui mitte midagi?

© Shutterstock
  • © Shutterstock
Riietus toimub soojus­isolatsioonina tänu tekstiilkiududes olevatele väikestele õhutaskutele, mille soojusjuhtivus on väike. Need ei lase kehasoojusel õhku hajuda.
Kui kangas märgub, täituvad õhu­taskud veega, mille soojusjuhtivus on suurem. Vesi juhib kehasoojust seetõttu kehast minema 25 korda kiiremi­ni kui õhk, mistõttu märjad riided tunduvad kuivadest külmemad.

Seotud lood

Lood
  • 15.01.25, 05:27
Miks paneb villane kudum naha sügelema?
Villased kampsunid on talvel imeliselt soojad, aga ilma alussärgita hakkab mu nahk hullumoodi sügelema. Miks on see nii – lambad ju ei kratsi ennast?
Lood
  • 30.01.24, 06:19
Kui käreda pakase elab inimene üle?
Isegi kui inimene on mässitud soojadesse riietesse, peab ju olema mingisugune alumine piir, millest allpool me enam ellu ei jää. Kas ülimadalal temperatuuril võivad kopsud ära jäätuda?
Lood
  • 14.05.24, 06:31
Miks me külmast väriseme?
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele