Omanäolised kosmilised ringid on pannud astronoomid kukalt kratsima nende avastamisest saadik. Üks USA teadlaste rühm on võib-olla leidnud neile seletuse.
2019. aastal juhtus midagi niisugust, mida astronoomide töös tuleb ette harva. Austraalias asuv 36 paraboolantenniga raadioobservatoorium (ASKAP) registreeris maailmaruumis midagi seninägematut: need olid suured, peaaegu tontlikud raadiokiirgusest koosnevad ringid, mille mõõtmed ületasid galaktikaidki.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Astronoomid otsisid seda 20 aastat. Praeguseks on nad välja selgitanud, kuidas on universumis nähtava aine mass jaotunud. See tähendab kõigest seda, et nüüd alles algab jaht ülejäänud 95 protsendile ainele, millest universum koosneb. Uus teleskoop keskendub suurimale tükile – tumeenergiale.
Ülivõimsad raadiokiirguse sähvatused kaugetest galaktikatest sisaldavad sellisel hulgal energiat, mis on võrdne Päikeselt 80 aasta jooksul lähtuva kiirgusega. Astronoomidel pole aimugi, mis neid põhjustab. Nende sünnikodu välja selgitamine on uute teleskoopide ülesanne.
Veider kosmiline objekt asub meist 270 miljoni valgusaasta kaugusel. See on miski, mis võiks olla galaktika, ent selles ei näi olevat mitte ühtegi tähte. See koosneb selle asemel hoopis seda tüüpi kosmilisest ainest, mis tavalistes galaktikates tähtedevahelises ruumis leidub.
Ka meestel võib esineda nn emadusdementsus ja lastel on oma nõudmised juba ema kõhus. Uus uurimus keskendus ajale, mil kahest rakust tekib inimene.