• 30.01.24, 06:04

7 asja, mida igaüks võiks teada elu võimalikkuse kohta kaugetes planeedisüsteemides

Eksoplaneetide uurimine on kujunenud üheks astronoomia ja eriti astrobioloogia paeluvaimaks eesmärgiks. Kaugetes planeedisüsteemides asuvate tähtede ümber tiirlevad planeedid on parim paik, kust otsida vastust kaua õhus olnud küsimusele, kas me oleme universumis üksi.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Veel aastakümneid tagasi arutlesid astronoomid selle üle, kas meie planeetide poolest suhteliselt rikas Päikesesüsteem on ainulaadne või leidub planeete ka kaugemal ilmaruumis olevate tähtede ümber.

Seotud lood

Lood
  • 11.06.23, 07:29
Meie kosmilisest lähikonnast leiti kaks Maa mõõtmeis planeeti
Teadlased tuvastasid meie kosmilisest naabruskonnast kaks eksoplaneeti, mis võivad sobida eluks.
Lood
  • 01.05.19, 13:06
Astronoomid otsivad elu kaugetelt kuudelt
Päikesesüsteemis võib elu leiduda ühelainsal planeedil, aga tervelt neljal kuul. Niisugune vahekord võib kehtida ka väljaspool Päikesesüsteemi ja seepärast on astronoomid viimastel aastatel kaugeid planeete uurides seadnud üheks eesmärgiks välja selgitada, kas neil võib ehk mõni kaaslanegi olla. Siiani on otsingud olnud edutud, kuid vast õige pea kinnitatakse esimese kauge kuu olemasolu. See taevakeha kuulub Maast 8000 valgusaasta kaugusel asuvasse planeedisüsteemi.
Lood
  • 01.06.22, 14:39
Avastati esimene teises galaktikas asuv planeet
Otsides väikesi variatsioone kauge tähesüsteemi emiteeritavast röntgenikiirgusest, avastasid teadlased ühest miljonite valgusaastate kaugusel asuvast galaktikast ootamatult planeedi.
Lood
  • 01.04.20, 13:27
DNA andis ürgsele tüdrukule näo
Üksainus väike sõrmelüli aitas teadlastel luua ammu väljasurnud inimliigi esindaja portree. Tänu sellele teame, milline võis välja näha kümneid tuhandeid aastaid tagasi elanud tüdruk, kes oli liigilt denislane ehk Denissi inimene.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele