• 13.01.25, 05:55

Maa tuuma pöörlemine on muutunud aeglasemaks

Värske uuring näitab, et Maa tuuma pöörlemine on alates 2010. aastast aeglustunud. Mida see aga tähendab, on siiani teadmata.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Maa sisetuum on tahke ja tuline kera, mis koosneb niklist ja rauast. See asub rohkem kui 5100 kilomeetri sügavusel meie jalge all ning on umbes sama suur kui kaks kolmandikku Kuud. Viimasel kahel aastakümnel on tuuma käitumine olnud teadlaste seas sama kuum teema kui tuum ise. Mõni usub, et see pöörleb Maa pinnast kiiremini, ent teised arvavad jällegi vastupidist. Nüüd on lisandunud uusi teadmisi.

Seotud lood

Lood
  • 19.07.23, 07:23
Maa tuuma pöörlemine muutub
Viimasel 60 aastal toimunud maavärinatega kaasnenud seismilised lained on andnud teadlastele uusi teadmisi Maa tuuma käitumise kohta.
Lood
  • 17.07.24, 16:01
Polaarjää sulamine venitab ööpäeva pikemaks
Esmaspäeval avaldatud teadusuuringus öeldakse, et kui Arktika ja Antarktika jäämassiivid aina suurema hooga sulavad, viib see selleni, et Maa pöörleb aeglasemalt. Seetõttu muutuvad päevad pikemaks.
Lood
  • 17.11.17, 11:04
Maa kilp läheb katki
Maa magnetväli muutub üha nõrgemaks. Kui see täielikult kaob, siis jääb Maa kosmosest tuleva kiirguse eest kaitseta ja inimesed satuvad ohtu. Teadlased jooksevad võidu ajaga ning üritavad mõista kaootilisi muutusi meid kaitsvas magnetväljas.
Lood
  • 01.04.20, 13:27
DNA andis ürgsele tüdrukule näo
Üksainus väike sõrmelüli aitas teadlastel luua ammu väljasurnud inimliigi esindaja portree. Tänu sellele teame, milline võis välja näha kümneid tuhandeid aastaid tagasi elanud tüdruk, kes oli liigilt denislane ehk Denissi inimene.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele