Filmi „Tähtede sõda“ universumis oli planeete, kus oli ainult ühte laadi taimestik: mets (Endor) või soo (Dagobah). Kas see on bioloogiliselt võimalik?
Mõni kauge planeet võib vabalt olla kaetud suures osas puudest koosneva metsaga, mis bioloogiliselt Maal kasvavate metsadega sarnaneb. Selleks on vaja kliimat, kus ükski piirkond pole nii külm ega asu nii kõrgel, et see oleks püsivalt jää ja lumega kaetud, või nii kuiv ega kuum, et seal tekiks kõrb.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Meie planeeti ei tohiks nii elusõbralikuna üldse olemas olla. Kui Maa poleks teise planeediga kokku põrganud, oleks see tänaseni lage ja viljatu. Ning see on ainult üks „kui“ paljude seast.
Oleme oma koduplaneedi eelisteks lugenud vedelat vett, hapnikurikast atmosfääri ja ideaalset asukohta Päikese suhtes. Teadlased on teinud arvutusi ning jõudnud järeldusele, et Maa ei ole eluks sugugi mugavaim planeet universumis.
Kui meie koduses Päikesesüsteemis on elukõlblikke planeete ainult üks – meie Maa –, siis teoorias võiks mõnes kauges planeedisüsteemis selliseid planeete, mis asuvad ümber ühise tähe elu soosivas tsoonis, leiduda isegi seitse. Nii leitakse värskes uurimuses.
Vaikne idülliline aed on maailm, mis on täis jubedaid saladusi. Igal suvel käib seal armutu võitlus ellujäämise nimel.